Find Us Online At
iBookstore
Android app on Google Play
Like Us
A programme by
Знайдено базу вбивць зірок
2 August 2016, Kiev

Знайдено базу вбивць зірок

База «Вбивць зірок» у фільмі «Зоряні війни: Пробудження сили» не лише вдвічі більша за Зірку Смерті, але і набагато потужніша за неї. Це неважко зрозуміти, коли вона знищує відразу п’ять планет!

Вся ця сила звідкілясь береться. Але звідки База дістає стільки енергії? З найбільших ядерних реакторів у Всесвіті – зірок. База називається «Вбивцею зірок», тому що вона буквально висмоктує енергію з них для того, щоб зарядити свої гармати. Потім ця енергія вивільняється у вигляді смертельного випромінювання. На щастя, ані Першого ордену, ані такої бази в реальності не існує, але астрономи нещодавно виявили справжній «вбивчий» промінь порівняної потужності.

На малюнку ми бачимо подвійну зоряну систему, що складається з двох зірок, які обертаються одна навколо одної – червоного карлика (зліва) і білого карлика (справа). Незважаючи на спільне подорожування космічним простором, відносини між цими двома зірками зовсім не дружні. Так само, як «Вбивця зірок», білий карлик своїм могутнім тяжінням прискорює частинки майже до швидкості світла (максимально можливої в нашому Всесвіті) та скеровує їх на свого «компаньйона» у вигляді смертельного променю. В результаті в системі час від часу відбуваються потужні вибухи, і вона ненадовго починає яскраво світитись.

Ці пульсації призвели до того, що астрономи протягом тривалого часу помилково вважали систему однією змінною зіркою, яка пульсує через внутрішні процеси.

У той час як ми знаємо, що нейтронні зірки можуть пульсувати з періодами близько 50 років, це перший раз, коли подібну поведінку продемонстрував білий карлик.

Cool Fact

Система кожні 30 секунд збільшує свою яскравість вчетверо!

Share:

More news
6 May 2020
24 April 2020
20 April 2020
9 April 2020

Images

Starkiller Base Found!
Starkiller Base Found!

Printer-friendly

PDF File
948.9 KB