Find Us Online At
iBookstore
Android app on Google Play
Like Us
A programme by
Найбільша жовта зірка Всесвіту
14 March 2014, Vinnytsya

Що показано на цій картинці? Я дам вам підказку – на ній не зображено Сонце. Більшість людей скажуть вам, що Сонце жовтого кольору, але якби ви могли полетіти у космос у подивитися на нашу зірку (але так, щоб не осліпнути) ви б побачили, що вона насправді білого кольору. Це тому, що сонячне світло включає у себе всі кольори веселки. Коли вони всі змішані разом, схоже, що маємо білий колір. Наше Сонце здається нам жовтим через атмосферу Землі (гази, які оточують нашу планету).

Синє світло відбивається від частинок, що зависли в атмосфері, таких як пил та краплинки води, розсіюючись у всіх напрямках потрапляє у око. Червоне світло гірше розсіюється, тому воно може проходити через атмосферу до наших очей. У результаті цього, сонячне світло виглядає червонішим, ніж є насправді.

Однак, є у Всесвіті і жовті зірки (і блакитні також є)! На цій картинці художник зобразив одну із рідкісних і дивовижних зірок у Всесвіті – жовтого гіпер-гіганта. Ви можете також побачити меншу зірку-компаньйона справа.

Є тільки лише декілька жовтих гіпер-гігантів, відомих у нашій Галактиці. Для астрономів знайти одну із цих гігантських зірок все одно, що для Гаррі Поттера упіймати золотий сніч. А цей сніч є найбільшим, коли-небуть баченим. Якщо уявити, що цей жовтий віпер-гігант зменшився до розміру Лондонського ока (колесо огляду у Лондоні), то наше Сонце було б розміром з апельсин!

Але не завжди зірка була такою великою, якою ми її бачимо сьогодні; впродовж останніх 40 років вона швидко розширювалася.

Багато років тому зірка горіла завдяки водневому паливу – так само, як зараз наше Сонце – і вона була набагато меншою. Але коли закінчилося це паливо, зоря почала набухати і перетворилася у величезну червону зірку (великий супер-гігант), перш ніж втратити свій верхній шар, ставши набагато яскравішим жовтим гіпер-гігантом.

Сьогодні ця зірка світить яскравіше, ніж наше Сонце, і, незважаючи на те, що вона знаходиться на величезній відстані від Землі, цей жовтий гіпер-гігант може ось-ось бути побаченим неозброєним оком!

Cool Fact

Цікаво знати:

Цей жовтий гіпер-гігант є 12-ою найбільшою зіркою, яку можна знайти у Всесвіті!

Share:

More news
12 October 2020
1 October 2020
16 September 2020
14 September 2020
10 September 2020

Images

Winner of the Golden Globe Award
Winner of the Golden Globe Award

Printer-friendly

PDF File
909.6 KB