Find Us Online At
iBookstore
Android app on Google Play
Like Us
A programme by
Схованки для майбутніх мешканців Місяця
2 November 2017, Kiev

Для багатьох людей бачення нашого майбутнього у космосі складаються зі швидких космічних кораблів, місячних теплиць та куполоподібних будівель. Але якщо ви мрієте про нове життя за межами Землі, вам доведеться змінити ці уявлення: дуже ймовірно, що майбутнім мешканцям Місяця доведеться жити в печерах!

Місяць — наш найближчий сусід і найбільш очевидна мета для людства на шляху колонізації Сонячної системи. Навіть за допомогою існуючих технологій з Землі туди можна дістатися за три дні. Щоб наблизити здійснення мрії про позаземні поселення, науковці вивчають тунелі, які нещодавно були знайдені під поверхнею нашого супутника.

Знімки Місяця показують ланцюги провалів на поверхні, які свідчить про те, що в цих місцях у глибині можуть існувати величезні печери та тунелі. Не виключено, що вони є частиною величезних мереж, достатніх для розміщення будівель або навіть міст для майбутніх дослідників.

Незважаючи на те, що Місяць є нашим найближчим сусідом, умови там набагато більш ворожі для людини, ніж у самих екстремальних куточках Землі. Температура на місячній поверхні вночі може падати вдвічі нижче, ніж у найхолодніших місцях Антарктиди, а вдень — перевищувати 100°C! Одна з головних причин цього — відсутність атмосфери, що захищає нашу планету від надлишку сонячної радіації та не дозволяє теплу легко «втікати» в космічний простір.

Життя «у місячному підпіллі» буде позбавленим таких смертоносних температур, товсті шари ґрунту закриють колоністів від падінь метеоритів і заблокують небезпечне випромінювання Сонця. Крім того, такі «підземні притулки» можуть бути домівкою для інших форм життя, що досі існує на Місяці або на Марсі.

Щоб дізнатися більше про «підмісячні печери», вчені звернулися до лавових каверн, знайдених на Землі. Як і печери на Місяці, вони утворилися завдяки витіканню рідкої лави з довгих підземних каналів. Зараз там тренуються астронавти — вони вчаться проводити дослідження, які будуть здійснюватися під час майбутніх місячних або марсіанських експедицій.

Cool Fact

Краще роздивитися печери на Місяці допомагають метеори, які падають на його поверхню і розбивають тверде «покриття» лавових каналів, відкриваючи порожнини, приховані глибше

Share:

More news
12 October 2020
1 October 2020
16 September 2020
14 September 2020
10 September 2020

Images

Lava Tubes in Lanzarote
Lava Tubes in Lanzarote

Printer-friendly

PDF File
1019.2 KB